UBEZPIECZENIA

BEZPIECZNE WAKACJE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE?

6 CZERWCA 2018

Wakacje coraz bliżej, dlatego też warto zastanowić się nad dobrym ubezpieczeniem. No właśnie. Dobrym, czyli jakim? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

wakacje na co zwrocic uwage przy wyborze ubezpieczenia na zycie

Wszystko zaplanowane

Jest już czerwiec, więc większość ludzi zaplanowało swoje wakacje. Noclegi zostały zarezerwowane, wycieczki fakultatywne opłacone z góry, a nawet odpowiedni ubiór został wcześnie zakupiony i przygotowany do spakowania. Wielu także zainteresowało się kwestią kont wielowalutowych, by móc wygodnie dokonywać płatności poza granicami kraju. Często jednak do kwestii ubezpieczenia podchodzi się już zupełnie inaczej, po macoszemu, wybierając je losowo i na ostatnią chwilę.

Ubezpieczenie turystyczne na wakacje

Każda standardowa polisa tego typu powinna obejmować – przede wszystkim – koszty leczenia, które pokryją wydatki usług medycznych za granicą. Co dokładnie powinno się w niej znaleźć?

Koszty powinny uwzględniać:

  • hospitalizację,
  • leczenie ambulatoryjne,
  • leki,
  • transport (sanitarny oraz powrotny do kraju).

Kolejnym aspektem, równie ważnym, jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW. Wypłacane w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Niektóre ubezpieczalnie w swoich ofertach posiadają także ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz OC. Podobnie do OC prywatnego, tutaj odszkodowanie przeznaczone jest dla osób trzecich poszkodowanych przez ubezpieczonego. Zaś tym, którzy mają zdiagnozowane choroby przewlekłe naliczane są zwyżki za większe ryzyko. Ile kosztuje polisa turytyczna? Cena zależy m.in. od pakietu, miejsca wyjazdu czy długości podróży.

Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie

Polisa turystyczna jest świetnym zabezpieczeniem ale warto też zwrócić szczególną ostrożność na niebezpieczeństwa, jakie mogą nas czekać podczas urlopu. Będąc na wakacjach nie kuś losu i wybieraj bezpieczne miejsca, w których spokojnie będziesz mógł odpocząć. Odwiedzaj strzeżone kąpieliska. Opiekę sprawuje tam wykwalifikowany ratownik i to on zareaguje w trakcie niebezpieczeństwa. Oprócz tego na każdym strzeżonym kąpielisku lub plaży widnieje tablica, na której przedstawione są warunki bezpieczeństwa. Poza tym na wszystkich plażach – szczególnie nadmorskich – są wywieszane flagi, które informują kiedy kąpiel jest dozwolona:

  • biała flaga: kąpiel dozwolona,
  • czerwona flaga: zakaz kąpieli lub kąpielisko nieczynne.

Trzymaj się również podstawowych zasad bezpieczeństwa:

  1. Unikaj skoków do wody. Jeśli chcesz to robić, to tylko w miejscach, gdzie powierzchnia wody jest pusta, głębokość dostateczna, a dno czyste. Nigdy nie skacz na główkę. Może to nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne.
  2. Nie wchodź do wody nawet po najmniejszej dawce alkoholu.
  3. Nie zapominaj o sprzęcie ratunkowym. Zawsze nakładaj kapok lub kamizelkę ratunkową.
  4. Pilnuj swoich wartościowych rzeczy. Zostawiając je bez opieki na plaży stają się łatwym łupem dla złodziei.

Porównaj ubezpieczenia na życie

Zanim zdecydujesz się na któreś, dokonaj rozeznania w ofertach. Sprawdź, gdzie masz możliwości dodatkowego ubezpieczenia bagażu od utraty i kradzieży. Jeśli wybierasz się samochodem, zobacz, czy w ofercie znajduję się Auto Assistance, czyli krótkoterminowe ubezpieczenie auta w podróży. Zapewnia holowanie do warsztatu, samochód zastępczy, a nawet pomoc przy kolizji bądź awarii.

WAŻNE: W ubezpieczeniu warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy posiada w swojej ofercie bezpieczny i bezkosztowy powrót z wakacji.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Jeśli szukasz najlepszego ubezpieczenia dostosowanego do Twoich potrzeb, zajrzyj do porównywarki ubezpieczeń. Dzięki niej masz możliwość sprawdzenia, co gwarantuje dana polisa, jakie są ich korzyści oraz warunki. Możesz zajrzeć również do naszego rankingu ubezpieczeń na życie, w którym opisaliśmy, które z nich są najlepsze.


Tekst: Krzysztof Pluta


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10842 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25298 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14456 zadowolonych Klientów