UBEZPIECZENIA

CZY WARTO UBEZPIECZYĆ NOWE MIESZKANIE?

12 SIERPNIA 2018

Z powodu rekordowo tanich kredytów oraz państwowych zapomóg, między innymi w postaci programu mieszkanie dla młodych (MdM), coraz więcej osób decyduje się na zakup własnej nieruchomości, czy to w celach mieszkaniowych, czy też inwestycyjnych. Spore nakłady finansowe, które ponosimy w związku z zakupem i wykończeniem nowego „M” sprawiają, że często nie myślimy nawet o kwestii ubezpieczenia czterech ścian. Jak się jednak okazuje, warto zabezpieczyć się nawet najtańszym pakietem.

czy warto ubezpieczyc nowa nieruchomosc

75% Polaków ubezpiecza swoje domy i mieszkania

Statystyki nie kłamią. Polacy chcą mieć pewność, że ich mieszkanie – często będące inwestycją na całe życie – jest odpowiednio zabezpieczone przed złodziejami, pożarami lub wszelkimi zdarzeniami losowymi, które mogą mieć wpływ na obniżenie jego wartości lub generowanie dodatkowych kosztów.

Co więcej, część z nowych właścicieli mieszkań jest zobligowana do wykupienia polisy ubezpieczeniowej– jest to bowiem warunek konieczny realizacji umowy kredytowej stawianej przez bank, jeżeli ubiegamy się o finansowanie zabezpieczone hipoteką. Bank w ten sposób zabezpiecza nieruchomość, która jest jego poduszką bezpieczeństwa w przypadku niespłacenia kredytu. Co prawda nie każdy może być zadowolony z tego dodatkowego kosztu, jednak większość ofert zamyka się w przedziale kilkuset złotych w skali roku, gwarantując zabezpieczenie od wszelkich głównych zdarzeń losowych oraz wypadków, o których jako właściciel nowego mieszkania możemy nawet nie pomyśleć.

Najpopularniejsze pakiety obejmują między innymi darmowe wizyty techników i specjalistów odpowiedzialnych za naprawę AGD lub RTV w przypadku ewentualnych awarii lub nawet wymianę pękniętego lustra lub pokrycie kosztów pękających ścian. Jak się bowiem okazuje, „ruchy” nowego budynku bardzo często powodują, że od dopiero co wykończonych ścian zaczyna odpadać tynk.

Ciesz się ubezpieczeniem mieszkania i obniż jego koszty

Chcąc płacić jak najmniej za ubezpieczenie nowego mieszkania powinieneś pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

    • Porównaj jak najwięcej ofert ubezpieczeniowych – ułatwią Ci to internetowe wyszukiwarki porównujące pakiety kilkudziesięciu różnych firm;
    • Nie rozbijaj płatności na raty – pokrywając roczną składkę ubezpieczenia mieszkania w jednej racie, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście procent gdyby ta została rozłożona na przykładowo cztery transze;
    • Postaw na dobre zabezpieczenia – jeżeli Twoje mieszkanie posiada porządne drzwi i okna antywłamaniowe lub całe systemy ostrzegania przed złodziejami, ubezpieczyciel będzie skłonny obniżyć ratę ubezpieczenia o kolejne 20%;
    • Skorzystaj z „efektu skali” – posiadając OC, ubezpieczenie na życie lub inne polisy u danego ubezpieczyciela, ubezpieczenie nieruchomości często może być udzielone w promocyjnej cenie dla stałych klientów.

Zachęcamy do porównania ofert ubezpieczania i wybrania najlepszej dostępnej opcji. Pamiętaj, że polisa powinna zpełnić wiele wymagań, które pozwolą Ci poczuć się bezpiecznie.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10233 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
23877 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
13644 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.