UBEZPIECZENIA

CZY WARTO WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE GRUPOWE W PRACY?

13 LISTOPADA 2018

Zastanawiasz się nad zakupem polisy na życie i szukasz korzystnego, ale niedrogiego pakietu? Myślałeś o grupowym ubezpieczeniu w miejscu pracy? W tej chwili oferuje je większość firm. Poznaj wady i zalety takiego rozwiązania.

czy warto wykupic ubezpieczeni egrupowe

Co to jest ubezpieczenie grupowe?

Jest to polisa, którą proponują przede wszystkim zakłady pracy, ale nie tylko. Objęci takim ubezpieczeniem mogą być również:

  • - uczniowie,
  • - studenci,
  • - kredytobiorcy danej instytucji finansowej,
  • - klienci biura podróży.

Ten rodzaj ubezpieczenia jest kierowany do grup, które są traktowane jako ogół. Polisa ta stanowi wsparcie w różnych sytuacjach. O jej wypłatę może starać się w przypadku narodzin dziecka i w wielu różnych sytuacjach, nawet takich jak śmierć bliskich osób czy nieszczęśliwy wypadek.

Oferty instytucji mogą różnić się do siebie, ale pewne kwestie są powtarzalne. Poznaj zalety polisy grupowej.

Cena polisy

Składka grupowego ubezpieczenia na życie jest znacznie niższa niż polisa indywidualna. Ubezpieczyciele oferują zakładom pracy znacznie tańsze i korzystniejsze oferty. Wybierając opisywane rozwiązanie, możesz naprawdę sporo zaoszczędzić, a kwoty wypłaty polisy są znacznie wyższe. Polisa często jest opłacana w całości lub częściowo przez pracodawcę. Nie musimy również przejmować się spłatą, gdy odpowiednia kwota często jest odliczana nam od kwoty wynagrodzenia. Mniej formalności, to również korzyść.

Minimum formalności i zaangażowania

Wybór polisy indywidualnej wymaga angażowania. Musimy zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać tę najkorzystniejszą. Jeśli chodzi o formalności, również czeka nas kilka kroków do zrealizowania. Ubezpieczenie grupowe wyróżnia się również minimalna liczbą formalności. Wystarczy wypełnić tylko jedną deklarację. Omija nas przedstawiane wyników badań lekarskich czy wypełnienia skomplikowanych formularzy.

Zapoznaj się z ofertą

Nie podejmuj żadnych decyzji pochopnie. Zanim zdecydujesz się na grupową polisę na życie, zapoznaj się z jej warunkami. Zwróć szczególną uwagę na sumę, na która ubezpieczone jest Twoje dziecko w szkole lub jak wyglądają warunki grupowego ubezpieczenia turystycznego. Często nie zapoznajemy się z warunkami podpisywanej umowy, a ubezpieczyciel mógł wspomnieć o wyłączeniach od odpowiedzialności w szczególnych przypadkach. Kolejnym punktem jest oświadczenie o stanie zdrowia i ewentualnych chorobach. Nie należy lekceważyć tych punktów.

Warto pamiętać, że w polisie grupowej na życie zainteresowany nie jest stroną umowy, zatem nie jesteśmy traktowanie indywidualnie.

Jesteś zainteresowany zakupem polisy na życie? Porównaj wszelkie dostępne oferty i wybierz tę, która odpowiada Twoim wymaganiom.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10842 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25298 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14456 zadowolonych Klientów