UBEZPIECZENIA

JAK PRZYGOTOWAĆ RODZINĘ ORAZ SAMOCHÓD DO WAKACYJNEGO WYJAZDU?

23 CZERWCA 2018

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo każdy z nas doczeka się swojego wymarzonego urlopu, najpierw jednak należy się do niego odpowiednio przygotować. Zakupy na podróż to niejedyna czynność, przez którą musimy przebrnąć. Ważne jest również zadbanie o bezpieczeństwo - swoje i bliskich. Sprawdź, jak wybrać dobre ubezpieczenie dla całej rodziny oraz samochodu.

jak przygotowac rodzine i samochod do wakacyjnego wyjazdu - skorzystaj z porownywarki ubezpieczen

Przed wyjazdem trudno pomyśleć o wszystkim, ponieważ rzeczy do przygotowania jest naprawdę wiele. W przedwakacyjnej gorączce zapominamy o tym, jak ważne jest ubezpieczenie, które pozwoli nam bez zbędnych trosk odpoczywać w poczuciu bezpieczeństwa. Koszty leczenia za granicą są często zatrważające i pokrycie ich z własnej kieszeni może okazać się ogromnym ciężarem budżetowym. Co w przypadku, gdy dojdzie do wypadku samochodowego za granicą? Na rynku istnieje ogromna ilość firm, które oferują swoje usługi ubezpieczeniowe. W takim wyborze można się zatracić. Jak więc sobie pomóc i wybrać odpowiednią ofertę?

Porównanie ubezpieczeń OC

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, jego posiadanie jest jednak nie tylko spełnieniem ustawowego obowiązku: stanowi także zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. W razie kolizji bądź wypadku drogowego gwarantuje pokrycie kosztów naprawy szkody nawet do 1 000 000 euro w przypadku szkód na mieniu oraz do 5 000 000 euro w przypadku szkód osobowych.

Dlatego przed wyjazdem upewnij się, że posiadasz ważne ubezpieczenie. Jeśli zbliża się koniec ważności polisy, zagwarantuj sobie bezpieczeństwo w jak najlepszej cenie i rozważ skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń OC. Porównanie ubezpieczeń OC to świetne rozwiązanie, które ułatwia podjęcie decyzji o tym, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza.

Ranking OC pozwoli sprawdzić cały rynek, wszystkie promocje oraz firmy. Nie musisz już chodzić od jednego towarzystwa ubezpieczeń do drugiego, by pytać o dostępne oferty i porównywać je między sobą tak, by wybrać tę najkorzystniejszą. To wszystko zrobi za ciebie porównywarka.

Pamiętaj także, że przed wjazdem na niektóre tereny krajów europejskich, należy zaopatrzyć się w Zieloną Kartę – Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy. Takie wymagania obowiązują w Albanii, Andorze, Białorusi, Rosji, Ukrainie, Turcji, Serbii czy w Maroko. Wystawienie takiego certyfikatu z reguły jest darmowe, lecz czas oczekiwania może wynosić nawet kilka dni, dlatego przy wyjeździe do tych krajów warto zadbać o formalności odpowiednio wcześniej.

Autocasco

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie, którym możesz objąć samochód oraz jego wyposażenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak kradzież, skutki opadów atmosferycznych czy stłuczka. Wśród wielu dostępnych ofert ubezpieczenia Auto Casco, istnieją tak naprawdę dwa podstawowe warianty. Mamy możliwość ubezpieczenia pojazdu w tzw. wariancie AllRisk – gdzie zakres polisy obejmuje wszystkie nieprzewidziane zdarzenia, niezależne od woli ubezpieczonego oraz wariant z ryzykami nazwanymi, gdzie ubezpieczyciel dokładnie określa w umowie, jakie zdarzenia obejmuje polisa.

W przypadku ubezpieczenia AC należy pamiętać, iż standardowa polisa zawierana jest na okres 12 miesięcy, przeważnie wraz z ubezpieczeniem OC. Istnieje jednak możliwość jego dokupienia , jednak należy liczyć się z tym, iż zakres takiej polisy może zostać mocno ograniczony względem standardowej oferty.

Assistance

Ubezpieczenie Assistance, podobnie jak AC, jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Na rynku znajdziemy wiele ofert Assitance, które gwarantują pomoc w razie niespodziewanych zdarzeń na drodze. Zakres ubezpieczenia może pokryć koszty nie tylko związane ze stłuczką. Najszersze oferty Assistance oferują pomoc nawet w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz pojazdu.

Wybierając się na wakacje do innego kraju warto zadbać o to, aby zakres ubezpieczenia obejmował również pokrycie kosztów tłumacza czy wynajęcia hotelu na czas naprawy, nie wspominając już o możliwości skorzystania z pojazdu zastępczego, który zagwarantuje nam kontynuowanie podróży.

W przeciwieństwie do ubezpieczeń AC i OC, Assistance możemy bez problemu wykupić na okres krótszy niż 12 miesięcy, nawet na czas naszego urlopu.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Wyjeżdżając na wakacje warto również sprawdzić ważność swojego ubezpieczenia na życie, ponieważ w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Warto przewidzieć wszelkie sytuacje losowe, które mogą nam się przydarzyć i być na nie przygotowanym jeszcze przed wyjazdem.

Z tego powodu, oprócz zwykłego ubezpieczenia, warto rozejrzeć się za specjalną polisą, która w razie nieszczęśliwego wypadku, uchroni nas przed ogromnymi wydatkami za pomoc medyczną. Jeśli kończy ci się ubezpieczenie na życie, sprawdź, co do zaoferowania ma porównywarka ubezpieczeń na życie, która pomoże szybko i bez wychodzenia z domu zapoznać się z szeroką ofertą polis na życie. To Ty wybierasz, na wypadek jakich zdarzeń oraz na jaką kwotę chcesz się ubezpieczyć.

Oprócz standardowych ubezpieczeń na życie na rynku funkcjonują tzw. ubezpieczenia turystyczne. Wykupienie takiej polisy zagwarantuje ci między innymi pokrycie kosztów leczenia czy odszkodowanie za następstwa nieszczęśliwych wypadków.

W zależności o typu prowadzonej w czasie urlopu aktywności, zadbaj o zakres ubezpieczenia, który pozwoli ci uniknąć ponoszenia ogromnych kosztów związanych z leczeniem. Jeżeli wybierasz się góry, pomyśl np. o uwzględnieniu w polisie kosztów akcji poszukiwawczej.

Jeżeli planujesz uprawiać sporty niebezpieczne, koniecznie upewnij się, iż zakres twojego ubezpieczenia nie wyłącza odpowiedzialności w przypadku ich uprawiania.

Najważniejsze informacje na temat ubezpieczenia, które wybierzesz, znajdują się w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia). Dostaniemy je jeszcze przed podpisaniem umowy, warto więc dokładnie się z nimi zapoznać. Pamiętaj, aby z uwagą przeczytać również tzw. wyłączenia odpowiedzialności, z których dowiesz się, jakich zdarzeń/ryzyk nie obejmuje proponowana oferta. W razie jakiegokolwiek wypadku pamiętaj, by zachować wszelkie rachunki i faktury za usługi, które zostały wykonane. Będzie to podstawą do wypłacenia należnych środków z ubezpieczenia.


Postaw na bezpieczeństwo swoje i rodziny, by spędzić urlop spokojnie, nie martwiąc się o rzeczy, które możesz załatwić przed wyjazdem. Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i wybierz ofertę, która zapewni Ci niezbędne bezpieczeństwo i komfort. Pamiętaj też, że korzystanie z porównywarek jest bezpłatne i niezobowiązujące, co jest ich dodatkowym plusem. Postaraj się zadbać o formalności z odpowiednim wyprzedzeniem.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10755 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25095 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14340 zadowolonych Klientów