UBEZPIECZENIA

UBEZPIECZENIE A PORÓD - JAK SIĘ UBEZPIECZYĆ W CIĄŻY?

22 MARCA 2016

Ciąża i poród to bardzo piękny a zarazem trudny czas dla przyszłej mamy. Właśnie dlatego w tym okresie potrzebuje ona jak najwięcej wsparcia i najlepszej opieki medycznej. Jeśli spodziewasz się dziecka lub planujesz ciążę za jakiś czas, z pewnością zainteresuje Cię temat ubezpieczenia w ciąży. Sprawdź, jak możesz zapewnić sobie komfort i stabilną opiekę.

ciąża

Każdy człowiek powinien się ubezpieczać, przynajmniej na poziomie podstawowym. W przypadku osób, które chorują lub spodziewają się, że pomoc medyczna będzie im potrzebna, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem dodatkowym. Kobiety w ciąży często wymagają stałej opieki medycznej, szczególnie lekarza ginekologa. Aby czas ciąży i porodu był maksymalnie zabezpieczony warto je uwzględnić w pakiecie ubezpieczeń.

Według Praw Pacjenta kobieta w ciąży (w zakresie porodu i połogu), która jest ubezpieczona, ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Jeżeli z pewnych względów takiego ubezpieczenia nie posiada, ale spełnia warunek posiadania polskiego obywatelstwa lub prawa stałego pobytu i zamieszkuje terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, świadczenia opieki zdrowotnej są finansowane ze środków publicznych. Wystarczy, że przedstawi stosowne dokumenty i zgłosi informację o braku ubezpieczenia. W przypadku nieotrzymania podstawowej opieki medycznej kobieta ma prawo zgłosić się do Rzecznika Praw Pacjenta (kontakt na stronie www.bpp.gov.pl). Poza ubezpieczeniem podstawowym warto przemyśleć kwestie ubezpieczenia dodatkowego.

Co obejmuje ubezpieczenie w ciąży?

W zależności od tego, jaki pakiet ubezpieczeń się wybierze, zakres może być naprawdę szeroki. Zazwyczaj obejmuje on wszystkie podstawowe badania, np. badania prenatalne USG, badania laboratoryjne, obejmuje wizyty u ginekologa i prowadzenie ciąży, może też obejmować opiekę położnej, wynajem specjalnej jednoosobowej sali, a nawet opłatę za poród i znieczulenia na życzenie pacjentki.

Kiedy się ubezpieczyć?

Zazwyczaj kobiety ubezpieczają się, gdy tylko dowiedzą się o poczęciu dziecka. Często to jednak za późno, ponieważ istnieje coś takiego, jak okres karencji. Jest to czas, który następuje do 8-12 miesięcy po podpisaniu umowy z ubezpieczycielem, w czasie którego świadczenia nie obejmują sytuacji związanej z ciążą. Jeśli więc kobieta pragnie korzystać ze świadczeń w ciąży musi dużo wcześniej to zaplanować i przystąpić do ubezpieczenia. Może to być bardzo niekomfortowe szczególnie w przypadku osób, które ciąży nie planowały. Na szczęście istnieją prywatne placówki medyczne, które oferują pakiety prowadzenia ciąży bez okresu karencji. Warto ich poszukać.

Ile kosztuje ubezpieczenie w czasie ciąży?

Koszt ubezpieczenia zwykle zależy od wielu różnych czynników. Zwykle składka wyliczana jest na podstawie szerokości zakresu opieki medycznej, jaka będzie realizowana. Cena pakietu podstawowego może zaczynać się od kwoty 50 zł i rosnąć proporcjonalnie do oczekiwań pacjenta względem świadczeń. Z pewnością pakiet z opieką położnej będzie dużo droższy niż ten z podstawowymi tylko wizytami u ginekologa i badaniami. Standard i jakość usług gra najwyższą rolę w ustalaniu ceny.

Czy warto wykupywać dodatkowe ubezpieczenie w ciąży?

Z pewnością warto jest zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego dziecka w tym trudnym dla obojga czasie. Pytanie jednak, jak dużo opieki potrzebujemy? Niektórym kobietom wystarczą standardowe świadczenia, inne wymagają częstszej opieki, kontroli lekarskiej i wsparcia medycznego. Kwestia dodatkowego ubezpieczenia jest sprawą bardzo indywidualną i powinna być dobrze przemyślana oraz rozpatrzona pod wieloma względami, w miarę możliwości już dużo wcześniej przed zajściem w ciążę.

Jeśli zatem jesteś w ciąży lub ją planujesz, już dziś zapoznaj się z ofertami ubezpieczeń dla ciężarnych i zadbaj o swoje bezpieczeństwo przed i w trakcie porodu. Porównaj oferty ubezpieczeń i sprawdź, które z nich spełniają Twoje oczekiwania.

Przeczytaj również nasz artykuł "Kredyt hipoteczny a ciąża". Zapraszamy!Koniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.