KREDYTY, POŻYCZKI

CZYSZCZENIE BIKU – KIEDY MOŻNA TO ZROBIĆ?

25 CZERWCA 2019

Osoby interesujące się możliwością wyczyszczenia BIKu, czyli informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej, często natrafiają się na oferty firm świadczących taką usługę za odpowiednią opłatą. Jakie informacje można więc zmienić lub usunąć w BIK i czy pozwoli to poprawić rating kredytobiorcy?

czyszczenie biku

Czyszczenie BIKu – kiedy można to zrobić?

Rejestr BIK działa na bardzo prostej zasadzie. Dane są przekazywane do rejestru w momencie, gdy ubiegasz się o kredyt. Po jego przyznaniu, bank, w którym zaciągałeś kredyt ma obowiązek informowania o terminowości spłacania rat. W BIK-u znajdziemy informacje na temat tego, czy raty były opłacane terminowo czy z opóźnieniem. Informacje o wziętych i spłaconych wsparciach finansowych. informacje o kredytach gotówkowych i innych mogą być utrzymywane w BIK przez kolejne 5 lat.

Niektórzy kredytobiorcy chcą pozbyć się informacji zawartych w bazie BIK. Istnieją jedynie trzy sytuacje, w których osoba fizyczna może samodzielnie ubiegać się o czyszczenie BIK-u.

  • Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych o spłaconym kredycie (tylko w przypadku jego terminowej spłaty),
  • Upłynął okres pięciu lat od momentu spłaty kredytu, w przypadku którego występowały problemy z terminowością (jeżeli ten z jakiegoś powodu nadal figurowałby w systemie),
  • Zauważyłeś nieaktualne lub nieprawdziwe informacje w historii kredytowej i chcesz dokonać ich korekty lub usunięcia.

Wniosku o usunięcie lub korektę danych nie składa się do samego Biura Informacji Kredytowej a do banku, który udzielał Ci kredytu. Wskazana instytucja na podstawie Twojego wniosku kieruje wniosek do BIK-u, gdzie rozpatrywana jest jego zasadność i podejmowana jest odpowiednia decyzja.

Możesz zlecić czyszczenie BIK-u

Oczywiście tych działań nie musisz podejmować samodzielnie. Może pomóc Ci firma zajmująca się czyszczeniem BIK-u. Wystarczy skontaktować się z wybranym biurem online, aby ustalić szczegóły. Firmy mogą pomóc Ci złożyć wniosek lub zwrócić uwagę na nieprawidłowości, które pojawiły się w Twojej historii kredytowej. Z pewnością zostaną również wyłapane wszelki nieścisłości lub błędy, które zostały zrobione przez pracowników banków.  

Jeśli szukasz kredytu gotówkowego, skorzystaj z naszej porównywarki finansowej i dowiedz się więcej.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5868 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13692 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7824 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.