KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT NA BUDOWĘ DOMU – CZY WARTO?

25 STYCZNIA 2019

Budowa domu to bardzo duży wydatek, który należy starannie przemyśleć. Warto rozplanować sobie wydatki przeznaczone na kupno działki oraz materiałów budowlanych. Dowiedz się, czy warto brać kredyt hipoteczny na budowę domu.

kredyt na budowe domu

Budowa domu – wydatki

Zanim rozpoczniemy budowę nieruchomości oraz złożymy wniosek o wsparcie finansowe, warto zaplanować koszty związane z poszczególnymi etapami budowy. Koszt zależy od naprawdę wielu czynników. Niektóre z nich to:

  • - rodzaj działki oraz gruntu,
  • - lokalizacja działki budowlanej,
  • - cena kosztów materiałów budowlanych,
  • - wykonanie projektu domu.

Dopiero, gdy uzyskamy odpowiednie dokumenty możemy starać się o kredyt na remont i budowę domu. Zanim udasz się do banku zadbaj o projekt oraz pozwolenie na budowę. Wypis i wyrys dla wybranej działki oraz dokument poświadczający prawo własności.

Kredyt na remont i budowę domu – wstępne informacje

Na początku warto wspomnieć, że kredyt na budowę nieruchomości nie jest wypłacany w całości jednorazowa. Wysokość wypłacanych transz musi być ustalona z bankiem, są one wypłacana wraz z postęp prac budowlanych. Każdy etap budowy musi być odpowiednio rozliczony.

W trakcie budowy lokalu kredytobiorca spłaca wyłącznie raty odsetkowe od wypłaconego kapitału, natomiast spłata samego kapitału jest zawieszona do ukończenia prac.

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny na budowę domu?

Decydując się na kredyt na remont i budowę domu warto przejrzeć oferty wielu banków i zapoznać się z rodzajami spłat rat, które proponują, oprocentowaniem oraz czasem trwania kredytu. Po Twojej stronie leży precyzyjne określenie kosztów budowy oraz panu wykonywanych działań.

Wybierając kredyt zwrócić uwagę na zasady rozliczania się z instytucją finansową, a także na kontrolę wydatków na budowie, aby w trakcie trwania prac nie mieć problemu ze sprawami formalnymi. Niektóre banki wymagają faktur, zatem warto poznać wszystkie zasady zaraz na początku.

Kredytobiorca, aby otrzymać kredyt na budowę domu musi posiadać wkład własny w wysokości co najmniej 20% wartości nieruchomości.

Jeśli wybierzemy dobra ofertę, która będzie spełniała konkretne warunki, kredyt hipoteczny na budowę domu może okazać się opłacalny. Warto jednak dokładnie przyglądać się propozycją i zdobyć wiele informacji przed złożeniem wniosku w instytucji finansowej.

Szukasz kredytu hipotecznego? Koniecznie sprawdź nasz ranking kredytów.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
19929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
11388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.