KREDYTY, POŻYCZKI

POŻYCZKA DLA MŁODYCH OSÓB - NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ?

5 KWIETNIA 2019

Młode osoby, które jeszcze się uczą, studiują lub jedynie pracują dorywczo mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu gotówkowego w banku. Głównym powodem będzie brak stałego dochodu wynikającego z tytułu umowy o pracę. W takim przypadku jedyną z możliwych alternatyw pozostaje skorzystanie z usług firm pożyczkowych – działających obecnie w głównej mierze online. Przed pożyczeniem pieniędzy sprawdź,  na co zwrócić uwagę.

pozyczka dla mlodych osob

Pożyczka dla młodych a RRSO

Często młodzi ludzie, którzy biorą pożyczki online mają tendencję do niedokładnego czytania umów – szczególnie, kiedy szybko potrzebuje dostępu do gotówki nie wczytuje się w zawiły język i prawne terminy. Jest to jednak błędem, gdyż może to powodować się w kłopoty. Studiując umowę pożyczki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO), czyli łączny koszt pożyczki dla młodych w skali dwunastu miesięcy. Chociaż większość ceniących sobie zaufanie klientów firm pożyczkowych oferuje korzystne warunki, musimy być uważni. Jeżeli nie oddasz gotówki na czas, odezwij się do pożyczkodawcy, aby wynegocjować korzystne warunki odsetek i spłaty w późniejszym terminie.

Właśnie dlatego przed złożeniem jakiegokolwiek podpisu lub potwierdzeniem formularza online, należy wszystko dokładnie przeczytać. Standardowa wysokość oprocentowania pożyczki w skali roku powinna wynosić od kilku do maksymalnie dwudziestu procent (w zależności od formy pożyczki online oraz jej wysokości). Warto jednak dokładnie poszukać, gdyż z powodu na konkurencję duża liczba pożyczkodawców oferuje pierwszy dostęp do gotówki całkowicie za darmo (nawet kilka tysięcy złotych) – o ile środki zostaną zwrócone w ustalonym wcześniej terminie.

Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Alternatywą dla pożyczek dla młodych osób będzie nie tylko kredyt gotówkowy, ale także karta kredytowa – tę coraz częściej można uzyskać bez stałych dochodów i często wystarczające okazują się nawet przelewy nieregularne lub zarobek z prac sezonowych. Oczywiście w takim przypadku limit na karcie nie będzie za wysoki, powinien jednak wyrównać się z podstawową ofertą firm pożyczkowych.

Korzystając z karty kredytowej zawsze wiesz, w jakim terminie musisz oddać obciążenie, aby nie płacić nic więcej albo możesz rozłożyć spłatę na raty przy z góry określonych odsetkach.

Osoby młode też mogą zaciągać pożyczki online. W Internecie znajdziesz wiele ciekawych ofert bez wychodzenia z domu, pamiętaj jednak o ostrożności oraz o tym, żeby dokładnie czytać każdą umowę oraz formularz. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek i nadmiernych kosztów spłaty kapitału!

Nasza porównywarka finansowa pozwoli Ci szybko zestawić ze sobą atrakcyjne oferty pożyczek gotówkowych. Wybierz rozwiązanie, które odpowiada Twoim wymaganiom.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5736 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13384 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7648 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.