TELEKOMY

NAJLEPSZY INTERNET MOBILNY 2018

28 MARCA 2018

W dzisiejszych czasach bez internetu ani rusz! Coraz więcej czasu spędzamy ze smartfonem w ręku. Używamy go, by sprawdzać pocztę, przeglądać strony informacyjne, korzystać z aplikacji i grać w gry online. Do wszystkich tych czynności potrzebny jest jednak internet! Sprawdźmy, który operator oferuje najszybszy i najlepszy internet mobilny w Polsce.

najlepszy internet mobilny 2018

Badania szybkości mobilnego internetu

W tym aspekcie trzeba wziąć pod uwagę szybkość pobierania danych, szybkość wysyłania danych oraz wartość Ping. W lutym RFBenchmark przygotował – na podstawie 22907 pomiarów – szczegółowy raport dotyczący prędkości internetu mobilnego w Polsce.

Użytkownicy testowali najczęściej sieć 4G (76,81%). Technologia ta jest coraz powszechniejsza i zauważalny jest spadek w pomiarach sieci 3G (22,76%) oraz 2G. Co ciekawe, w styczniu technologię drugiej generacji zmierzono jedynie w 0,43% przypadków. Spowodowane jest to tym, że nowoczesne smartfony coraz częściej wykorzystują technologię 4G.

Który operator ma obecnie najszybszy internet?

Wydawałoby się, że pierwsze miejsca w rankingu zajmie sieć Plus oraz Play (P4). Raport przedstawia sytuację nieco inaczej.

Na podium znaleźli się...

Na fotelu lidera, jeśli chodzi o o średnią prędkość pobierania danych znajduje się T-Mobile. Na tej pozycji utrzymuje się od początku 2018 roku. Obecny wynik szybkości pobierania danych to 23,72 Mb/s. Świetnym wynikiem może pochwalić się także sieć Play – 19,45 Mb/s. Na końcu znajdują się Orange i Plus – 19,32 Mb/s i 19,11 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych

Pozycję lidera w szybkości wysyłania danych utrzymuje Plus. Niezmiennie od początku tego roku jest najlepszy w tej kategorii. Może pochwalić się prędkością aż 9,86 Mb/s. Kolejne miejsca zajęli:

  • T-Mobile (8,72 Mb/s),
  • Orange (8,32 Mb/s),
  • Play (7,05 Mb/s).

Najniższa wartość Ping

Warto zaznaczyć, że im niższa wartość, tym lepiej.

T-Mobile znów może pochwalić się pozycją lidera. Posiada najniższą wartość Ping ze wszystkich operatorów (38,75 ms). Kolejne miejsca przypadły Orange (42,79 ms), Plus (44,84 ms), a na ostatnim miejscu – z najwyższą wartością – znalazł się Play (46,79 ms).

najlepszy internet mobilny 2018 - szybkosc internetu

[Źródło: rfbenchmark.pl]

W jaki sposób zostały zebrane dane?

Dane zgromadzono poprzez aplikację RFBenchmark, która dostępna jest na wszystkich platformach mobilnych (poza Windows Phone 10). Pomiary zbierane są od użytkowników aplikacji, dzięki czemu możliwe jest zmierzenie podstawowych parametrów sieci komórkowej – w tym poziomu i jakości sygnału. Wszystko jest zależne od technologii w jakiej smartfon został wykonany.

Poniżej prezentujemy przykładowe czasy dostępu do poszczególnych usług internetowych w zależności pobierania danych (przygotowane przez RFBenchmark).

najlepszy internet mobilny 2018 - rodzaje uslug i predkosc pobierania danych

[Źródło: rfbenchmark.pl]

A oto nasz test prędkości wykonany za pomocą aplikacji RF Benchmark. Taki sam możecie wykonać na swoim smartfonie.

najlepszy internet mobilny 2018 - test predkosci internetu

Nadchodzi 5G

Obecnie na całym świecie wdrażany jest zupełnie nowy rodzaj technologii: 5G. Planowana data wdrożenia to rok 2020. Technologia ta jest najnowocześniejszym standardem szybkiej łączności internetowej na urządzeniach mobilnych.


Skoro wiesz już, który operator oferuje najlepszy internet mobilny, możesz przystąpić do wyboru najkorzystniejszego dla siebie abonamentu. W podjęciu decyzji pomoże Ci nasza porównywarka abonamentów. Prezentujemy w niej najważniejsze informacje na temat ofert polskich sieci komórkowych.


Tekst: Krzysztof Pluta


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.