TELEKOMY

TELEFON NA KARTĘ CZY ABONAMENT – PORÓWNANIE

25 LUTEGO 2020

W 2019 roku numer do innej sieci przeniosło około 2 miliony osób – tak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Oferta samego operatora to jedno, druga i równie ważna kwestia to wybór pomiędzy telefonem na kartę lub ofertą abonamentową. Oba rozwiązania posiadają swoje wady i zalety. W tym artykule postaramy się jednak spojrzeć na każdą ze stron i dokonać porównania tych rozwiązań.

telefon na karte czy abonament - porownanie

Telefon na abonament – wady i zalety

Abonament to konieczność podpisania umowy z operatorem, którą jesteśmy związani przez wskazany okres,  dostajemy wtedy gwarancję, że warunki nie ulegną zmianie. Kuszącą opcją dla wybierających abonament są z pewnością atrakcyjne ceny telefonów i smartfonów, należy jednak pamiętać, że ich łączna wartość jest rozłożona na raty w opłacie abonamentowej obowiązującej przez cały czas trwania umowy. Często okazuje się więc, że pomimo początkowej promocji finalna opłata za sprzęt jest wyższa niż jego zakup smartfona bezpośrednio za gotówkę.

Oczywiście decydując się na ofertę abonamentową nie musimy sięgać po telefon oferowany przez operatora, tylko możemy skorzystać z posiadanego już modelu lub dokonać samodzielnego zakupu. Chociaż zazwyczaj abonament telefoniczny pod względem oferty i kosztów będzie pozostawał trochę w tyle za ofertą na kartę, to gwarantuje stały dostęp do połączeń, wiadomości oraz Internetu , a w przypadku konta na kartę, gdy środki lub pakiety zostaną wyczerpane, rozmowa telefoniczna lub wysłanie SMS-a będą niemożliwe.

Telefon na kartę – bez umów i z atrakcyjniejszymi pakietami

Z jednej strony telefon na kartę w razie wyczerpania się środków po doładowaniu, nie pozwoli wykonywać połączeń oraz innych płatnych usług, z drugiej jednak operatorzy oferują zdecydowanie bardziej rozbudowane pakiety niż w przypadku abonamentu. W tym momencie już zaledwie od 20 zł do maksymalnie 30 złotych miesięcznie można uzyskać dostęp do nieograniczonej ilości minut, SMS-ów raz MMS-ów jak i bardzo dużych pakietów danych internetowych liczących do 30 gigabajtów. Dla wielu abonantów plusem rozwiązania na kartę będzie również brak umowy czasowej z operatorem.

Bardziej atrakcyjna oferta krajowa często nie przekłada się jednak na korzystną ofertę podczas wyjazdu zagranicznego. Tutaj niewątpliwie na lepsze udogodnienia liczyć mogą użytkownicy telefonów na kartę, gdzie mniej zapłacą między innymi za Internet na terenie w Unii Europejskiej lub skorzystają ze swoich standardowych pakietów.

Telefon na abonament czy na kartę?

Jeżeli chcesz zdecydować się na abonament głównie z powodu możliwości zakupu telefonu po promocyjnej cenie, to powinieneś się dwukrotnie zastanowić i dokładnie przeczytać umowę. W przypadku najdroższych smartfonów często okazuje się, że przez czas obowiązywania umowy (zazwyczaj 24 miesiące) zapłacisz nawet o 1000 albo 1500 złotych więcej niż gdybyś kupił telefon samodzielnie i dobrał do tego kartę prepaid.

Gdy cenisz sobie wygodę i komfort i nie chcesz przejmować się możliwością wyczerpania pakietów lub środkach, powinieneś wybrać ofertę abonamentową. Jeżeli chcesz płacić jak najmniej za jak najwięcej i dążysz do kontroli swoivh wydatki, to wtedy oferta na kartę będzie lepszym rozwiązaniem, za którym dodatkowo przemawia minimalna ilość formalności.

Jeśli szukasz dobrej oferty na telefon, skorzystaj z naszej porównywarki finansowej i poznaj wiele ofert w kilka minut.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8793 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
20517 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
11724 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.