TELEKOMY

PIERWSZY TELEFON DLA DZIECKA - JAKI WYBRAĆ?

17 KWIETNIA 2018

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym musi stanąć przed koniecznością zakupu pierwszego telefonu dla swojej pociechy. Wówczas pojawiają się pytania o to, jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej i jaki model płatności wybrać. Urządzeń dostępnych na rynku jest bardzo dużo. Z jednej strony jest to pozytywne, ponieważ zależnie od potrzeb, każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak tak szeroki wybór może wiązać się także z pewnymi kłopotami. Dlatego warto przyjrzeć się funkcjonalnościom, które powinien posiadać pierwszy telefon dziecka – zarówno tym zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

pierwszy telefon dla dziecka - jaki wybrac

Jaki telefon dla dziecka? - Obudowa i nie tylko

Odporność pierwszego telefonu na uszkodzenia będzie wielokrotnie wystawiana na próbę. Dlatego warto spoglądać w kierunku modeli, które są znane ze swoich umiejętności przetrwania. Wytrzymała obudowa, a także wzmocnione ekrany to must-have każdego telefonu dla dziecka. Przy tym warto wziąć pod uwagę te modele, które składają się z jednej części i nie mają elementów, które łatwo wyłamać.

Jeśli mamy świadomość możliwości naszego malucha w kwestii traktowania sprzętu, możemy zrezygnować z inwestowania w smartphone i sięgnąć po coś mniej współczesnego, z fizyczną klawiaturą, ale bez dotykowego ekranu. Taki zakup z pewnością nie będzie jednak zadowalający dla dzieci, które już od wczesnych lat przejawiają zainteresowanie nowymi technologiami, więc warto również wziąć pod uwagę solidnie wykonany smartfon i dodatkowo go zabezpieczyć.

Etui i dodatkowa osłona ekranu

Wytrzymałość pierwszego telefonu zawsze można trochę poprawić poprzez użycie dodatkowych akcesoriów. Zastanować się nie tylko, jaki telefon dla dziecka wybrać, ale również jakich będzie potrzebowała akcesoriów. 

Ekran można osłonić szkłem hartowanym lub folią, co dość znacznie wyeliminuje problem rozbicia lub zadrapania. Ponadto właściwie do każdego modelu można dobrać etui, które zadba o pozostałe elementy telefonu. Może się zdarzyć, że dziecko nie będzie zadowolone z dodatkowego „opakowania”. Na szczęście takie sytuacje można ominąć wybierając etui ozdobione bohaterami z ulubionej bajki czy komiksów. Wybierając etui na telefon, warto postawić na model ze wzmocnionymi kantami, bowiem to właśnie one są mocno narażone na uszkodzenia podczas upadku.

Niezbędne moduły

Każdy telefon powinien dawać możliwość wykonywania połączeń i pisania krótkich wiadomości tekstowych. Jednak to nie wszystko. Urządzenie dla dziecka powinno mieć moduł pozwalający na korzystanie z GPS. Umożliwi on nam na sprawdzenie, w jakim miejscu maluch znajduje się w danym czasie. To zresztą jeden z częstszych argumentów, które stoją za decyzją o zakupie telefonu dla dziecka.

Nawet najtrwalszy i najlepiej zachowany telefon trzeba będzie prędzej czy później wymienić, jeśli nie będzie dawał możliwości połączenia się z internetem. Dlatego, jeśli zakładamy, że zakupione urządzenie powinno dotrzymywać dziecku kroku, powinniśmy pamiętać o tym, żeby uwzględniało możliwość łączenia z siecią. Decydując się na telefon z dostępem do sieci, warto również sprawdzić, który operator oferuje najlepszy internet mobilny, który sprosta oczekiwaniom naszym i naszych dzieci.

Multimedialność telefonu, która pozwala na robienie zdjęć, kręcenie filmów, czy słuchanie muzyki, raczej nie jest szczególnie ważna dla najmłodszych, a przynajmniej dla części z nich. Powinniśmy za to sprawdzić, czy telefon umożliwia zainstalowanie gier edukacyjnych, które będą jednocześnie przyjemne i pożyteczne dla naszych pociech. W końcu możliwość grania zwykle jest najważniejszym argumentem dla dzieci i nie warto tego zamiłowania bagatelizować, a po prostu mieć pod kontrolą i decydować zarówno o tytułach, jak i o spędzonym przy nich czasie.

Karta czy abonament?

Na wyborze modelu urządzenia podejmowanie decyzji jednak się nie kończy. Trzeba jeszcze zdecydować, w jaki sposób będziemy opłacać wykonywane połączenia, pisane wiadomości i ewentualne megabajty danych.

Trudno mówić obecnie o znaczących różnicach w przypadku abonamentu i karty, jeśli chodzi o miesięczne koszty. Szczególnie wtedy, kiedy decydujemy się na opcję z własnym urządzeniem. Zresztą bardzo dobrze obrazuje to przygotowana przez nas porównywarka abonamentów.

W przypadku telefonu dla dziecka, wybierając abonament mamy pewność, że dziecko w razie potrzeby zawsze będzie mogło się z nami skontaktować.

Jeśli nasza pociecha już korzysta z internetu, warto przeglądać oferty operatorów pod kątem tego, który z nich proponuje najlepszy internet mobilny. W tym przypadku liczy się zarówno szybkość pobierania, jak i wysyłania danych, a także sama jakość transmisji.


Decyzja o zakupie pierwszego telefonu dla dziecka zawsze leży po stronie rodziców lub opiekunów. Przed jej podjęciem, jaki telefon dla dziecka wybrać, warto rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw, a także wysłuchać, co do powiedzenia na ten temat ma główny zainteresowany.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy, co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5640 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13160 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7520 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.