TELEKOMY

SMARTFON NA KOMUNIĘ - JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY

15 MARCA 2018

Prezenty komunijne z roku na rok są coraz większym wydatkiem. Oczekiwania są większe, a dzieci znają rynek i nowe technologie. Często też sami rodzice wolą, aby ich pociecha w prezencie otrzymała smartfona, tak aby być w stałym kontakcie ze swoim dzieckiem. Który smartfon jest najlepszy?

smartfon na komunie - jak wybrac najlepszy

Flagowiec czy budżetowiec?

Flagowe smartfony to gratka. Jednakże warto się zastanowić, czy 10-cio latek potrzebuje telefonu z funkcją rozpoznawania twarzy, aparatem 20 Mpix i ośmiordzeniowym procesorem. To jedna kwestia. Jeśli jednak Wasza pociecha jest entuzjastą nowych technologii, to może warto zdecydować się na lepszy smartfon, z górnej półki.

Dobry telefon a budżet

Wybór nowego telefonu wiążę się z dużym wydatkiem, ale też ograniczonym budżetem, dlatego zastanów się, jaki telefon chcesz zakupić i zaplanuj, ile wydasz.

Dobrym telefonem może okazać się nawet telefon klasy średniej – oferuje on wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, które posiadają flagowce. Jednakże niższa cena w tym przypadku może powodować, że telefon będzie wykonany z gorszych materiałów, np. plastiku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Z pewnością na dobrą baterię – jeśli zależy Wam, aby nie było potrzeby częstego ładowania. Długi czas pracy na baterii oferują zazwyczaj telefony z niskiej oraz średniej półki cenowej. Dlaczego? Ponieważ posiadają słabsze podzespoły, które pobierają mniej prądu. Niektóre z tańszych modeli oferują baterie nawet o pojemności 6350 mAh, które pozwalają nawet na 4 dni standardowego użytkowania.

Warto zwrócić uwagę na to, aby telefon posiadał najnowszy system Android lub iOS, tak, aby wszystkie aplikacje działały na nim bez problemu oraz by miał zapewnione aktualizacje i był po prostu bezpiecznym sprzętem.

Kolejnym istotnym aspektem jest jakość wykonania – czyli obudowa.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, tańsze telefony wykonane są z plastiku, który często pokryty jest warstwą lakieru. Obudowy te łatwo można zarysować. Dotyczy to przeważnie telefonów z niskiej półki. Z lepszą jakością – i metalowymi obudowami – można spotkać się na średniej półce cenowej oraz w przypadku flagowców.

Ostatnie trendy niejako narzucają producentom stosowania szklanej obudowy w swoich urządzeniach, co wygląda bardzo estetycznie, ale sprawia, że smartfon jest bardziej narażony na poważniejsze stłuczenia.

Jaka obudowa byłaby najlepsza? Ceramiczna – jest odporna na zarysowania, lecz rzadko stosowana. Zastosowanie ceramicznej obudowy powoduje znaczny wzrost ceny.

Ostatnim elementem, który zaważy na tym, czy sprzęt przypadnie do gustu, jest kształt. Młodzieży spodobają się telefony zaprojektowane według najnowszych trendów, więc będą miały zaokrąglone krawędzie oraz będą posiadać duży ekran z niewielkimi ramkami.

Jakiego operatora wybrać?

Jest to ostatni krok – i chyba najważniejszy. Dobrze jest rozważyć abonament, jeśli zależy Wam, aby Wasza pociecha miała nielimitowany dostęp do internetu oraz rozmów do wszystkich sieci.

Pomocna w zestawieniu najlepszych ofert może okazać się porównywarka abonamentów. Przedstawione w niej szczegóły najbardziej opłacalnych abonamentów u każdego z operatorów pozwalają szybko i wygodnie odszukać tę ofertę, która będzie dla naszego dziecka najlepsza.

Interesującym rozwiązaniem może też być oferta na kartę – tutaj warto zwrócić uwagę na bonusy. W przypadku dziecka przyda się zwiększony pakiet internetu, tak, by będąc w podróży do domu lub szkoły, mógł swobodnie surfować po sieci. Najpierw jednak sprawdź, w którym przypadku wybrany przez Ciebie smartfon dostaniesz w najlepszej cenie. Często bowiem w przypadku abonamentu zarówno cena za telefon, jak i miesięczna opłata, kosztują nas mniej.

Jeśli nie jesteś pewien, która oferta abonamentu byłaby najlepsza – skorzystaj z naszej porównywarki abonamentów. Szczegółowe porównanie ofert na kartę również pozwoli Ci wybrać tę najbardziej opłacalną. Kiedy już zdecydujesz się na odpowiedni dla Twojego dziecka abonament, dobierz u operatora telefon w najlepszej cenie.


Tekst: Krzysztof Pluta


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6396 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14924 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8528 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.