AKTUALNOŚCI

NA CZYM POLEGA KLAUZULA ALKOHOLOWA W UBEZPIECZENIU TURYSTYCZNYM?

20 CZERWCA 2018

Wyjeżdżając na wakacje, szczególnie te zagraniczne, powinniśmy zadbać o dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Daje nam ono komfort i zabezpieczenie w razie różnego typu wypadków czy dolegliwości. Dotychczas wiele ubezpieczalni w swoim regulaminie zawierało punkt, który mówił o tym, że po wypiciu alkoholu poszkodowany nie otrzyma odszkodowania. Czy w tej kwestii coś się zmieniło?

na czym polega klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu turystycznym

Czytaj regulamin ubezpieczenia

Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe. Na jego zakup decyduje się jednak wiele podróżujących, co jest jak najbardziej zrozumiałym i prawidłowym posunięciem. Pakietów oraz agencji ubezpieczeniowych jest naprawdę dużo, dlatego warto dokładnie prześledzić proponowane nam warunki. Pamiętaj, że nie o wszystkim dowiesz się od razu. Aby mieć pewność, że wykupujesz korzystną polisę, należy prześledzić treść regulaminu. Ubezpieczenie turystyczne daje możliwość korzystania z opieki lekarskiej w kraju, do którego wyjeżdżamy wyłącznie w konkretnym zakresie. Często w umowie znajdziemy pewnego rodzaju wyłączenia. Są to okoliczności, które doprowadzają do tego, że firma nie wypłaci nam odszkodowania. Jednym z takich wyłączeń do niedawna było działanie po spożyciu alkoholu. Aby się z nimi zapoznać należy znaleźć w umowie punkt „wyłączenia odpowiedzialności”.

Klauzula alkoholowa

Jeszcze do niedawna ubezpieczyciel mógł pozwolić sobie na odmowę wypłaty odszkodowania, w przypadku spożycia przez klienta nawet najmniejsze ilości alkoholu. Mówimy tutaj nawet o lampce wina do obiadu. Sprawa zmienia się jednak na korzyść usługobiorcy. Rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego stanowi w tej chwili klauzula alkoholowa. Jest to rozwiązanie stosowane przez firmy ubezpieczeniowe od zeszłego roku, a lista ubezpieczalni, które się na nie decydują, wciąż się poszerza. Wspomniana klauzula zwiększa zakres ochrony w przypadku wykupu ubezpieczenia turystycznego. Towarzystwo ubezpieczeniowe w tym przypadku nie ocenia, czy do zdarzenia doszłoby, gdy alkohol nie był spożywany. Odszkodowanie zostaje wypłacone, a koszty leczenia poniesione niezależnie od przyczyny zdarzenia.

W tej chwili klauzula alkoholowa w Polsce nie jest konieczna. Niektóre firmy oferują ją za dodatkową opłatą, inne zaś podają dozwolony poziom alkoholu we krwi poszkodowanego. Oczywiście żadna ubezpieczalnia nie oferuje wypłaty odszkodowania, kiedy pod wpływem alkoholu prowadzony był pojazd mechaniczny. Ubezpieczalnie, które proponują nam w tej chwili ten wariant to, na przykład: AXA, Allianz, Compensa oraz Generali.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Wiemy, że wybór polisy ubezpieczeniowej nie jest łatwy. Pamiętaj jednak o tym, że wykup ubezpieczenia turystycznego jest ważny i może być naprawdę bardzo pomocy, szczególnie w krajach, gdzie opieka medyczna jest droga lub mało dostępna. Nie zawsze najtańszy pakiet dostępny w ubezpieczalniach jest tym najlepszym. Może mieć on bardzo dużo wyłączeń i nie obejmować szczególnych przepadków. Pamiętaj, aby porównywać wybrane wstępnie oferty i śledzić wiele rozwiązań przed wakacyjnym wyjazdem za granicę. Zarówno na wyjeździe all inclusive, jak na wyprawie w góry może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Aby w pełni cieszyć się urlopem i wolnymi chwilami, zadbaj o swoje bezpieczeństwo.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10056 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
23464 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
13408 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.