FINANSE A MOTORYZACJA

KORZYSTNE PAKIETY OC I AC W 2019 ROKU

27 MARCA 2019

Porównywarki pakietów OC i AC pod koniec zeszłego roku notowały zauważalny spadek kosztów ubezpieczenia samochodowego i na początku 2019 roku ten trend jest kontynuowany. Jakie pakiety OC i AC warto wybrać oraz czy warto uzupełnić je o dodatkowy pakiet NNW? O najkorzystniejszych pakietach przeczytasz w poniższym artykule.

korzystne pakiety oc i ac

Na co zwrócić wybierając ubezpieczenia oc i ac?

Z całą pewnością najważniejszym czynnikiem dla klienta będzie wysokość stawki OC i AC – im będą niższe tym lepiej dla kupującego. Oprócz tego warto zwrócić jednak uwagę na dodatkowe kwestie i usługi, dogodności, które zostały objęte w ubezpieczeniu. O ile w kwestii policy OC cena rzeczywiście może być głównym warunkiem decydującym, to jeżeli chodzi o autocasco (AC) warto dokładnie sprawdzić jaki jest zakres oferowanej ochrony – może się bowiem okazać, że zapłacimy za coś co i tak naraża nas na dodatkowe koszty.

Przed wykupieniem polisy AC powinieneś sprawdzić pięć podstawowych kwestii – ilość szkód obejmowanych przez ubezpieczenie, sposób naprawy, rodzaj stosowanych części, udział własny oraz amortyzację podzespołów. Pełne AC będzie obejmowało kolizję, wypadki, kradzieże i zdarzenia naturalne, w wersjach ograniczonych może dotyczyć na przykład tylko kradzieży lub szkody całkowitej. Warto przejrzeć ranking ubezpieczeń, aby porównać dużo liczbę propozycji róznych firm.

Kolejne kwestie dotyczą sposobu naprawy auta i używanych części – towarzystwo ubezpieczeniowe może rozliczać się bezpośrednio z warsztatem (bezgotówkowo) albo przekazując Tobie gotówkę na naprawę po sporządzeniu kosztorysu. Sumy mogą być bardzo różne w zależności od tego, czy ubezpieczyciel wycenia naprawę na częściach oryginalnych, czy też sięga po zamienniki posiadające porównywalną jakość. Może się również okazać, że ubezpieczyciel uwzględni amortyzację podzespołów (w związku z ich użyciem) i za uszkodzone drzwi lub maskę wypłaci tylko część wartości.

Jedną z najważniejszych kwestii jest również udział własny w szkodzie – w tańszych wersjach AC to kierowca może pokrywać część kosztów (na przykład 10% wartości ogólnej szkody).

NNW i Assistance dodatkowym atutem

Wartościowym uzupełnieniem pakietów OC i AC jest sięgnięcie po ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które chroni życie i zdrowie człowieka oraz usługę Assistance, która będzie występowała w szeregu zakresów cenowych i wersji. Najpopularniejsze usługi to darmowe odholowanie samochodu (w danym zakresie kilometrów), pomoc w wymienieniu opony, zapewnienie auta zastępczego, a w bogatszych pakietach nawet zapewnienie noclegu w miejscu wypadku.

Szukasz idealnego ubezpieczenia komunikacyjnego? Koniecznie sprawdź nasz ranking ubezpieczeń oc i ac.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10842 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25298 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14456 zadowolonych Klientów