KREDYTY, POŻYCZKI

CO MUSISZ WIEDZIEĆ BIORĄC KREDYT GOTÓWKOWY?

4 MARCA 2019

Uzyskanie kredytu gotówkowego na pokrycie bieżących potrzeb jest w dzisiejszych czasach niezwykle proste. Bez wychodzenia z domu możesz załatwić wszystkie formalności i już po kilkunastu minutach poznasz decyzję kredytową lub zobaczyć środki na swoim koncie. Nie pozwól jednak, aby mnogość ofert uśpiła Twoją czujność. Zawsze powinieneś dokładnie sprawdzać instytucję oferującą kredyt oraz jego warunki. W poniższym artykule prezentujemy listę rzeczy, które musisz sprawdzić zanim zaciągniesz kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy dopasowany do różnych potrzeb

Kwoty kredytów bankowych zaczynają się już od kilkuset złotych, limity natomiast mogą przekraczać kwotę nawet 100 tysięcy złotych. Kredyt jako regulowany instrument finansowy może być przyznawany przez instytucje bankowe – podmioty pozabankowe udzielają jedynie pożyczek gotówkowych.

W przypadku kredytu gotówkowego musisz pamiętać, że w zdecydowanej większości banków udzielany jest na konkretny cel, który podajesz we wniosku kredytowym. Może to być, na przykład zakup samochodu, remont mieszkania, czy też pokrycie bieżących wydatków związanych na przykład z rodzinnymi wakacjami.

Nie możesz jednocześnie zapominać, że kredyty bankowe są obarczone zazwyczaj wyższymi odsetkami – instytucja finansowa nie ma bowiem dodatkowego zabezpieczenia tak jak ma to miejsce w przypadku kredytu na mieszkanie. Może się, więc okazać, że suma, którą należy oddać będzie zdecydowanie wyższa od pożyczonej.

Jak wyglądają oferty kredytów bankowych w polskich bankach?

Dla porównania przybliżonego oprocentowania kredytu gotówkowego w poszczególnych bankach załóżmy, że ubiegasz się o finansowanie w kwocie 20 tysięcy złotych na okres 48 miesięcy. Średnia wartość realnej rocznej stopy oprocentowania (RRS) waha się w okolicach 7-9%, co oznacza, że przy kredycie na wspomnianą kwotę będziesz musiał oddać bankowi dodatkowe 3-5 tysięcy złotych, przy miesięcznych ratach wynoszących niespełna 500 złotych.

Oczywiście ostateczna oferta zależna jest od banku i oprocentowanie oraz prowizja może zależeć od wielu czynników.

Na sam koniec pamiętaj, że kredyt bankowy, to nie dokładnie to samo co pożyczki gotówkowe. Chociaż kredyt czasami trudniej uzyskać, to może okazać się bezpieczniejszy oraz korzystniejszy. Warto uważnie czytać oferty i porównywać je.

Nasz porównywarka finansowe pozwoli Ci w kilka minut zestawić wiele ofert i wybrać taki kredyt gotówkowych, który odpowiada Twoim założeniom.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10662 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
24878 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14216 zadowolonych Klientów