TELEKOMY

KTÓRY OPERATOR OFERUJE NAJSZYBSZY INTERNET MOBILNY?

19 PAŹDZIERNIKA 2017

Twórcy RF Benchmark opublikowali najnowsze dane na temat szybkości internetu w polskich sieciach komórkowych. „Wrześniowy Ranking Operatorów Komórkowych” dotyczy jakości internetu mobilnego u czterech największych operatorów komórkowych w Polsce. W której sieci możemy spodziewać się najszybszego internetu?

Gdzie najlepszy internet mobilny

Jak powstał ranking RF Benchmark?

Aplikacja RF Benchmark pozwala mierzyć sygnał z nadajników sieci komórkowych i jakość połączenia internetowego. W wrześniu 2017 roku użytkownicy aplikacji dokonali łącznie 23 tysięcy pomiarów. Pozwala to ocenić, który operator oferował w tym okresie najszybszy internet mobilny.

Szczegóły badania szybkości internetu mobilnego

66,42% użytkowników aplikacji korzystało z sieci 4G, a 33,14% z sieci 3G. Z technologii LTE najczęściej korzystali klienci sieci Play (72,53% pomiarów), natomiast najmniejszy dostęp do 4G odnotowano w przypadku pomiarów wykonywanych przez użytkowników sieci Plus.

Która sieć oferuje najszybszy internet LTE?

Najszybciej dane z pomocą internetu LTE mogą pobierać użytkownicy sieci Orange. Szybkość pobierania danych w przypadku internetu sieci Orange wynosi 28.38 Mbps.

Najwolniejszy internet zanotowano z kolei w przypadku sieci Plus – szybkość pobierania danych wyniosła w tym przypadku 17.77 Mbps.

Jeśli chodzi o szybkość wysyłania danych, również na tym polu najlepszy wynik odnotowała sieć Orange – 14.07 Mbps. Najwolniej działa w tym przypadku internet mobilny sieci Play – szybkość wysyłania danych wyniosła 5.23 Mbps.

Ostatnim mierzonym elementem była wartość ping. W tej kategorii liderem jest sieć Plus z najniższą wartością ping – 39,72 ms. Najgorzej w tej kwestii wypadła sieć Play – z wynikiem 51 ms.

Oto dokładne wyniki badania dotyczące wszystkich czterech sieci:

szybkosc internetu mobilnego wrzesien

źródło: www.rfbenchmark.pl


Co ciekawe, w poprzednim miesiącu wyniki były nieco inne: zdecydowanie we wszystkich kategoriach zwyciężyła sieć Orange. W takim razie pozostaje tylko czekać na podsumowanie roczne oraz całościowe badanie jakości sieci w roku 2017.


A jakie są Twoje doświadczenia z szybkością internetu mobilnego w Polsce? Daj nam znać w komentarzu!


Tekst: Olga Gierszal
Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6396 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14924 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8528 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.