TELEKOMY

NIELIMITOWANY INTERNET W ABONAMENCIE TELEFONICZNYM - CZY TO PRAWDA?

22 LUTEGO 2019

W czasach powszechności smartfonów i najlepszego internetu mobilnego, użytkownicy szukają wśród swoich operatorów komórkowych ofert, które gwarantują nielimitowany dostęp do sieci. Czy jednak rzeczywiście gigabajty na naszym koncie są nielimitowane? Jak wygląda oferta polskich sieci w tym zakresie? Odpowiedzi na te pytania szukamy w poniższym artykule.

Nielimitowany internet, to znaczy jaki?

Nieograniczone niczym darmowe smsy, minuty połączeń oraz najlepszy internet mobilny bez ograniczeń – tak w większości przypadków brzmią obecnie oferty reklamowe, którymi zachęcać próbują nas największe sieci komórkowe działające na terenie kraju. Wczytując się jednak w zawiłe i często wielostronicowe umowy można zauważyć, że określenie „nielimitowanego internetu” może mieć różne znaczenia.

Jak się okazuje, zazwyczaj dany operator oferuje klientowi określoną pulę gigabajtów do wykorzystania (od kilku do nawet kilkudziesięciu), po których przekroczeniu w danym miesiącu (lub określenie rozliczeniowym) transfer jest mocno ograniczany. Jeżeli więc nagle Twój internet w komórce zaczął o wiele wolniej działać, a muzyka lub filmy streamowane bezpośrednio z sieci nie chcą się odtwarzać, to może się okazać, że wyczerpałeś swój pakiet szybkiego internetu.

Oferta różni się w zależności od tego, czy podpisujesz umowę na czas określony, nieokreślony, czy też wybierasz telefon na kartę. W tym pierwszym przypadku w 2018 roku największy dostępny pakiet nielimitowanego internetu wynosił 20 gigabajtów (w sieci Orange) + prawie 5 gigabajtów do wykorzystanie w roamingu w ramach UE. W przypadku umów na czas nieokreślony najwięcej oferował Premium Mobile (30 gigabajtów), jednak bez danych w roamingu. Tak popularne w ostatnim czasie oferty nielimitowane na kartę, również posiadają ograniczenie danych do pewnego pułapu – jest to od 5 gigabajtów do 25 gigabajtów (w Mobile Vikings).

Najlepszy internet mobilny - czy jest nielimitowany?

Chociaż w związku z konkurencją i rosnącymi wymaganiami użytkowników operatorzy cały czas podnoszą minimalną poprzeczkę oferowanych gigabajtów, to większość z nich nie posiada prawdziwie nielimitowanego internetu. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku internetu mobilnego dla domu – T-Mobile w 2018 roku jako pierwszy zaczął reklamować w pełni nielimitowane rozwiązania w swojej ofercie.

O ile 10 a tym bardziej 30 gigabajtów na potrzeby telefonu komórkowego wydaje się wystarczającą ilością danych, to jeżeli nie chcesz się niemile zaskoczyć musisz dokładnie czytać umowy. Zawsze jest w nich zawarta informacja, w którym momencie transfer jest ograniczany oraz ile wynosi maksymalna przepustowość internetu mobilnego po nałożeniu przez operatora blokady. Czasami są to wartości bardzo niskie, wynoszące zaledwie kilkanaście kilobajtów na sekundę.

Jeśli szukasz idealnej dla siebie oferty abonamentowej, sprawdź aktualne propozycje, które znajdziesz w naszej porównywarce finansowej.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8940 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
20860 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
11920 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.