UBEZPIECZENIA

UBEZPIECZENIE JAKO ZABEZPIECZENIE KREDYTU HIPOTECZNEGO

21 CZERWCA 2018

Ubieganie się o kredyt hipoteczny jest związane z formalnościami, podpisywaniem umów, wykupem dodatkowej polisy. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi wymaganiami banku oraz dodatkowymi opłatami, które mogą okazać się obligatoryjne w tym przypadku. Dowiedz się, kiedy ubezpieczenie działa jako zabezpieczenie kredytu hipotecznego.

ubezpieczenie jako zabezpieczenie kredytu hipotecznego

Ubezpieczenie na życie

Kredyt hipoteczny to rozwiązanie niezwykle popularne i wygodne. Wiąże się jednak z pewnymi konsekwencjami. Czas jego trwania to zazwyczaj kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Spłata może przebiegać bez żadnych problemów, ale mogą wystąpić pewne komplikacje. Zabezpieczenie kredytu hipotecznego może stanowić ubezpieczenie na życie. Wykupując je warto pomyśleć o jego rozszerzeniu właśnie pod kątem długoterminowego kredytu na mieszkanie czy dom. Jest to dla nas dodatkowe wsparcie. Ubezpieczenie na życie ma na celu wypłatę należności w przypadku naszej śmierci, nieszczęśliwego wypadku, a nawet choroby. Możemy rozszerzyć je również na ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Odpowiednio dopasowana polisa daje nam ochronę w trudnych stacjach, które uniemożliwiają nam terminową spłatę należności wobec instytucji finansowej. Zaliczają się do nich, na przykład:

  •   utrata zdolności do pracy,
  •   trwały uszczerbek na zdrowiu,
  •   śmierć członka rodziny.

 Wówczas ubezpieczalnia wypłaca nam świadczenie, umożliwiające nam terminową spłatę zobowiązania. Ubezpieczenie chroni również spadkobierców w przypadku naszej śmierci.

Kredyty hipoteczne - porównywarka

W niektórych bankach polisa na życie stanowi podstawę do przyznania kredytu hipotecznego. W przypadku jej braku posiadamy możliwość wykupienia takiej, którą proponuje bank. W innym przypadku musimy liczyć się z odrzucaniem naszego wniosku.

Ubezpieczenie kredytu w banku

Jak już wiemy, ubezpieczenie kredytu stanowi zabezpieczenie dla kredytobiorcy oraz banku. Polisa gwarantuje nam komfort oraz bezpieczeństwo w okresie spłaty zadłużenia, ale również wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jak wspominaliśmy, możemy zdecydować się na wykup ubezpieczenia w banku. Istnieją dwie opcje spłaty składki. Całość należności może być pobrana z góry na cały okres bezpiecznie. Drugim rozwiązaniem jest doliczenie kosztów polisy do raty kredytu hipotecznego. Porównywarka pozwoli Ci zapoznać się ze wszelkimi dostępnymi ofertami i wybrać opcję, która odpowiada Twoim wymaganiom. Pamiętaj, aby nie podejmować pochopnych decyzji i uważnie czytać regulamin oraz umowę.

Kredyt hipoteczny – porównywarka ubezpieczeń

Warunki polisy ubezpieczeniowej mogą znacząco różnić się od siebie. Należy zachować czujność i dokładnie przeczytać umowę. Porównanie dostępnych opcji pomoże Ci określić, w jakiej sytuacji lepiej samodzielnie wykupić ubezpieczenie, a kiedy skorzystać z oferty banku. Instytucje finansowe zazwyczaj proponują klientom przystąpienie do ubezpieczenia grupowego, które zawierane jest przez nią na rzecz kredytobiorców. Gdy podpisujemy umowę, na przykład na ubezpieczenie kredytu na wypadek śmierci, należy zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. Może być ona stała lub zmienna. Druga opcja polega na tym, że planowana należność zmniejsza się proporcjonalnie do spłaty kredytu.

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie, podejmuj przemyślane decyzje, w momencie, gdy decydujesz się na tego typu pomoc finansową.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10755 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25095 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14340 zadowolonych Klientów