UBEZPIECZENIA

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE - DLACZEGO WARTO JE WYKUPIĆ?

3 SIERPNIA 2017

Wybierasz się na zagraniczne wakacje? Nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego! Urlop za granicą to gwarancja niezapomnianych przeżyć, jednak również na wakacjach mogą spotkać nas przykrości, takie jak choroba czy nieszczęśliwy wypadek. Warto się przed nimi zabezpieczyć, aby uniknąć stresu i problemów. A najlepszym zabezpieczeniem jest dobre ubezpieczenie turystyczne!

Ubezpieczenie turystyczne - czy warto je wykupić?

Ubezpieczenie turystyczne – pomoc medyczna na całym świecie

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia szereg świadczeń, na które nie moglibyśmy liczyć posiadając jedynie kartę EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zabezpiecza nas ono zarówno w razie wakacji z bliskimi, jak i wyjazdów służbowych. Ubezpieczenie turystyczne umożliwia nam również korzystanie z profesjonalnej opieki medycznej w prywatnych i państwowych placówkach za granicą. W zależności od wybranej opcji i ceny, możemy liczyć na różne zakresy ochrony.

W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne okaże się przydatne?

Nieszczęśliwy wypadek

Jeśli poślizgniesz się na basenie i złamiesz nogę – możesz liczyć na pomoc w ramach ubezpieczenia turystycznego. Aby uzyskać pomoc, zadzwoń do centrum alarmowego twojego ubezpieczyciela. Jaką pomoc uzyskasz? Ubezpieczyciel poinformuje cię o lokalizacji najbliższych placówek medycznych, zorganizuje niezbędny transport, a także pokryje koszty leczenia.

Nagłe zachorowanie

Podobnie, jak w razie nieszczęśliwego wypadku, na pomoc ubezpieczyciela możemy liczyć również w razie nagłego zachorowanie. Obojętnie, czy problem będzie dotyczył zatrucia lokalnymi specjałami, zapalenia ucha po pływaniu, czy poważnego poparzenia słonecznego – ubezpieczyciel skieruje cię do najbliższej placówki medycznej i pokryje koszt leczenia.

Akcja poszukiwawcza i ratownicza w górach

Jeśli spacerujesz po górach na terenie Polski, w razie wypadku nie musisz pokrywać kosztów akcji ratowniczej. Sprawa wygląda jednak inaczej za granicą – chociażby na Słowacji, czy w Czechach, gdzie często wybieramy się w góry. Rachunek za akcję poszukiwawczą lub ratowniczą może wynieść nawet kilkanaście tysięcy euro. Wykupując polisę na wyjazd w góry zwróć uwagę na wysokość limitów kosztów ratownictwa górskiego – dzięki temu w razie nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel pokryje koszt akcji.

O jakie dodatki możemy rozszerzyć swoją polisę turystyczną?

Do naszego ubezpieczenia turystycznego możemy dokupić szereg dodatków, zapewniających komfort podczas urlopu.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia najczęściej zawarte jest w standardowej polisie turystycznej, czasem jednak należy wykupić dodatkowy pakiet. Dzięki temu ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty związane z naszym leczeniem oraz pomoże nam wszystko zorganizować. Pomoc otrzymamy w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Obejmuje ona: hospitalizację, leczenie ambulatoryjne, transport medyczny.

Pakiet Assistance

Pakiet Assistance w ramach ubezpieczenia turystycznego może obejmować, m.in. organizację powrotu do kraju, jeśli wskutek wypadku konieczny będzie powrót do Polski i przeprowadzenie operacji czy po złamaniu nogi niezbędne będzie przetransportowanie pacjenta do kraju w odpowiednich warunkach, w pozycji leżącej. Tego typu transport kosztuje od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych – jeśli wykupiłeś ubezpieczenie turystyczne z pakietem assistance, koszta pokryje ubezpieczyciel.

Inny rodzaj Assistance w ramach ubezpieczenia turystycznego obejmuje pomoc rodzinie poszkodowanego. Może się przecież zdarzyć, że ulegniesz wypadkowi, będąc jedyną osobą, która mogła zapewnić rodzinie powrót do kraju (np. będąc jedynym kierowcą). Jeśli wykupimy odpowiedni pakiet assistance, ubezpieczyciel w ramach polisy turystycznej zorganizuje: opiekuna dla dzieci, kierowcę, który odwiezie twoją rodzinę do domu, a nawet opłaci przyjazd i pobyt osoby towarzyszącej, która będzie się opiekowała ubezpieczonym w trakcie choroby.

Ubezpieczenie NWW

Przedmiotem ubezpieczenia NWW są następstwa nieszczęśliwych wypadków – uraz ciała osoby ubezpieczonej lub jej śmierć. Jeśli ubezpieczony dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu lub w związku z wypadkiem straci życie, osoby oznaczone w polisie otrzymają odszkodowanie.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego

W ramach polisy turystycznej możemy również ubezpieczyć swój bagaż, sprzęt elektroniczny oraz sprzęt sportowy. Będą one chronione w razie: kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia. Warto postawić na takie ubezpieczenie, szczególnie jeśli w podróż zabieramy drogie sprzęty, takie jak laptop czy aparat fotograficzny.

Ubezpieczenie OC osób fizycznych

OC osób fizycznych chroni nas w sytuacji, gdy nieumyślnie wyrządzimy komuś krzywdę lub spowodujemy szkodę, np. w wyniku wypadku. Dotyczy to szeregu różnych sytuacji: potrącenia pieszego podczas rowerowej wycieczki, dziecka, które zniszczy wypożyczony przez nas sprzęt sportowy, a nawet naszego pas, jeśli kogoś ugryzie. Zakres ubezpieczenia OC osób fizycznych jest szeroki, a ochrona znacząca.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

A dokładnie: ubezpieczenie kosztów rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe i wcześniejszego powrotu. Dzięki nabyciu takiego ubezpieczenia, nawet jeśli na skutek poważnych wydarzeń losowych będziemy musieli wrócić wcześniej z urlopu, czy zrezygnować z wykupionej wcześniej wycieczki, firma ubezpieczeniowa zwróci nam pieniądze. Pamiętajmy jednak, aby dokładnie sprawdzić, na jakich warunkach możemy zrezygnować z wyjazdu i jakich zaleceń przestrzegać w razie ewentualnego wcześniejszego powrotu. Wszystkie te informacje znajdziemy w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie samochodu przed wyjazdem za granicę

Jak ubezpieczyć auto przed zagranicznym wyjazdem? Jak odpowiednio przygotować je do wyjazdu? Sprawdź w naszym artykule: "Jak ubezpieczyć auto przed wyjazdem za granicę?".

Jedziesz za granicę? Nie zapomnij o karcie EKUZ!

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala na skorzystanie z pomocy lekarza na terenie Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii i Lichtensteinu. Jeśli wybieramy się za granicę – obojętnie, czy to na wakacje, czy na wyjazd służbowy – wyrobienie takiej karty to podstawa. Dokument możemy wyrobić bezpłatnie w najbliższej placówce Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nie warto wybierać się za granicę bez karty EKUZ, należy jednak pamiętać, że nie gwarantuje ona darmowości świadczonych nam usług medycznych, a jedynie dostęp do nich. W niektórych krajach zostaniemy potraktowani tak samo, jak ich mieszkańcy, a co za tym idzie, za opiekę medyczną będziemy musieli zapłacić. Dlatego też warto zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu nie zostaniemy obciążeni żadnymi kosztami leczenia.

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia nam niezbędny komfort podczas zagranicznego urlopu. Warto rozważnie wybrać polisę i postawić na takie dodatki, które pozwolą nam spać spokojnie.

A Ty jak uważasz: czy warto ryzykować wyjazd za granicę bez dodatkowego ubezpieczenia? Daj znać w komentarzu!Tekst: Olga GierszalZapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10755 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25095 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14340 zadowolonych Klientów